Jezdit – Nejezdit – aneb jak a s čím do pole..B,E,CE,CT harmonika 96 a ostatní

Categories: Aktuality,Pro členy

Ukrutná mediální debata která proběhla interními weby plachtařů snad již skončila a pro ty kterým to bude někdo na lavičce vysvětlovat s pivem v ruce je zde jednoduché shrnutí:

Prohlédněte vždy doklady od vozidla a vleku a ….

 • Pokud máte vozidlo s max. přípustnou hmotností do 3,5t a současně zapojíte přívěs s max. přípustnou hmotností do750 kg.
  Stačí skupina B!
 • Pokud máte vozidlo s max. přípustnou hmotností do 3,5t a současně zapojíte přívěs s max. přípustnou hmotností nad 750 kg, avšak max. přípustná hmotnost soupravy nepřekročí 3,5t. 
  Stačí skupina B!
 • Pokud máte vozidlo s max. přípustnou hmotností do 3,5t a současně zapojíte přívěs s max. přípustnou hmotností nad 750 kg, a max. přípustná hmotnost soupravy je 3501kg až 4250 kg. 
  Nutno mít skupinu B + harmonizační kód 96. (který stojí skoro stejně jako E)
 • Pokud máte vozidlo s max. přípustnou hmotností do 3,5t a současně zapojíte přívěs s s max. přípustnou hmotností nad 750 kg, a max. přípustná hmotnost překročí 4250 kg. 
  Zde bohužel , jen skupina BE. (to má Moršák 😉 )

oprásknuto z Gliding.cz

Author: Martin Frič

2 Responses to "Jezdit – Nejezdit – aneb jak a s čím do pole..B,E,CE,CT harmonika 96 a ostatní"

 1. Rosťa Frič Posted on 03/17/2014 at 15.34

  Níže vyjádření mého známého. Mimochodem zkušebního komisaře.
  —–
  Ano teď to tak skutečně je, ale skupinu B+ s harmonizovaným kódem 96 nedoporučuji, protože žadatel musí udělat doplňovací zkoušku kde se provádí pouze jízda, autoškola chce náklady na kondiční jízdu a poté za zkoušku a na Měú poplatek 700,-. Ale to nejdůležitější, že tento způsob nejde provést protože tuto soupravu v AŠ nikdo dohromady nedá, nikdo nemá takové výcvikové vozidlo, myslím vozidlo OA aby nepřekročil 4.250kg. Doporučuji BE sice to stojí více, je tam při výcviku 8 učebních hod. jízdy a testy, ale pak můžeš tahat cokoli co snese za autem hák. PS: kdo toto vymyslel, myslím „B+“ 96, … no comment!

  • z.bican Posted on 03/30/2014 at 23.13

   Bici má CE… kdyby bylo třeba…
   🙂