Nábor žáků pro sezónu 2015

Categories: Aktuality

Nastává podzim a přišel čas, kdy plachtaři-sportovci rekapitulují své plachtařské výkony této sezóny. Je to však také doba, která je vhodná pro nové zájemce a kteří si sen o tichém plachtění nad krajinou chtějí opravdu splnit. Tento článek je tedy věnován právě jim.
Všeobecné informace o výcviku naleznete TADY (http://aeroklubrana.cz/sluzby/vycvik/), nicméně bych určité informace  rád upřesnil.
Do žákovského výcviku může být přijata kterákoliv fyzická osoba starší 14ti let (15 té narozeniny v roce 2015). Horní hranice je prakticky neomezena, jeli člověk zdráv a projde lékařskou prohlídkou. Lékařskou prohlídku vyžaduje AK Raná již při zahájení výcviku, abychom předešli případnému zklamání před „sóly“. Seznam pověřených leteckých lékařů je dostupný na internetu. Dovolím si osobně doporučit MUDr. Davida Melechovského a jeho web (www.leteckylekar.cz) kde naleznete potřebné informace a lze se zde i na lékařskou prohlídku pohodlně elektronicky objednat. Dále vyžadujeme čistý rejstřík trestů, který získáte za pár desítek korun na kterémkoliv CZECHPOINTu veřejné správy. Jeli Vám pod 18 let budete potřebovat pro započetí výcviku GLD také souhlas obou rodičů. Pro rok 2015 hledá AK Raná skupinu cca 15ti žáků, kteří by vytvořili bezva partu. Nehledáme individualisty, ale kolegy pro které je týmová práce  v kolektivu samozřejmostí. Již v této chvíli je přihlášeno 6 zájemců což není žádný marketingový tah, ale prostý fakt. Přes podzim-zimu 2014 bude probíhat plánovaná rekonstrukce obou navijáků HERKULES III., aby bylo pro Vás žáky na jarní sezónu vše připraveno. V AK Raná upřednostňujeme tzv. universální výcvikovou osnovu, která právě tuto „dobrou partu“ vyžaduje.

Jakékoliv dotazy osobně rád zodpovím na tel. čísle 603192435. Počátkem února roku 2015 začíná společné teoretické školení. Takže? Neváhej! … Těším se na Vás.

Rostislav Frič
FI (GLD)

Author: Rosťa Frič

Rodina a létání ... To dává životu smysl.