Výstava Osmdesátiletá historie plachtění na Rané

Categories: Aktuality,Co se děje na letišti,Pro členy

Výstava Osmdesátiletá historie plachtění na Rané

Dne 23. července v 17 hodin proběhla v prostorách Oblastního muzea v Lounech slavnostní vernisáž výstavy Osmdesátiletá historie plachtění na Rané. Díky vstřícnosti muzea a za vydatné pomoci kurátorky Lenky Macové jsme se v ní prostřednictvím textů, fotografií i všemožných exponátů pobraných na letišti i ze skrýší pamětníků pokusili ctěné veřejnosti ukázat, co se posledních osmdesát let dělo na svazích Ranského kopce i ve vzduchu nad ním. A nejen to. Každý kdo o to stojí, se na ní dozví co vlastně plachtění je, jakých fyzikálních zákonů a meteorologických jevů využívá, jak se porovnávají výkony v tomto sportovním odvětví při závodech a mnoho dalšího, včetně zásadní informace o možnosti se tomu všemu naučit právě v Aeroklubu Raná.

Pokud jste promeškali vernisáž, máte možnost výstavu navštívit až do 6. října. Pozvěte příbuzné, známé i neznámé, ať se sláva klubu šíří.

autor: Jana Mezerová

Vernis+í+ż Ran+í 012 Vernis+í+ż Ran+í 014 Vernis+í+ż Ran+í 019 Vernis+í+ż Ran+í 027 Vernis+í+ż Ran+í 041 Vernis+í+ż Ran+í 050

Author: morsak